Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MC 6/16 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Suzuki V-Strom po 50 000 km
Abaja: MotoGP vs. WSBK
Rozhovor: šéfdesignér KTM

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

MOTOCYKL 10/2014 vychází 17. září!

Připravujeme

12.09.2014

Podívejte se, co v něm najdete!

Autor:Redakce

Sedmistovky se těší čím dál větší oblibě, a proto jsme se rozhodli proti populární Yamaze MT-07 postavit její nejsilnější konkurenty. Výsledky konfrontace střední váhy přinášíme ve velkém srovnávacím testu. Představíme také novou KTM RC 125 a poradíme, jak vybrat textilní motobrašny. Naše redakce se exkluzivně účastnila alpského testování Aprilie Caponord a na vlastní kůži jsme vyzkoušeli endurosoutěž v Rumunsku. Díky Roadtréninku nechybí praktický návod, jak si vychutnat serpentiny. Kromě testů celkem 15 motocyklů přinášíme i pohled do zákulisí přestupového kolotoče MotoGP a rozhovor se Stevenem Frossardem o tom, jak těžké je prosadit se ve světovém motokrosu, když se propadnete na úplné dno.

Pod lupou: Indian Scout
Znovuzrozený Indian jasně dokazuje, že se do věčných lovišť jen tak nechystá. Po uvedení řady Chief vytáhnul na válečnou stezku s průkopnickým modelem nesoucím legendární označení Scout. A ten se spojení moderny s klasikou rozhodně nezalekl.

Představení: KTM RC 125
KTM představuje svoji vůbec první kapotovanou stopětadvacítku. Nová RC 125 se sebevědomě odvolává na „závodní DNA“ větší cupové RC 390 a při testování nedaleko Matighofenu jsme tak mohli zjistit, jak se podařilo sportovní ambice přenést do patnáctikoňového biku pro začínající piloty.

Představení: BMW R 1200 RT
„Ertéčko“ se stalo mezi cestovateli synonymem pro ovladatelnost, komfort a vysokou kvalitu už od příchodu prvního modelu na trh v pozdních 70. letech. Letos jej Mnichované posunuli zase o pořádný krok dopředu.

Srovnávací test: Nakedy střední třídy

  • Ducati Monster 696
  • Kawasaki ER-6n
  • Suzuki Gladius 650
  • Yamaha MT-07

Už několik let vévodí segmentu dvouválců střední třídy Kawasaki ER-6n a Suzuki Gladius,  pozadu nechce zůstat ani Monster 696. Letos však mezi tyto evergreeny vtrhla Yamaha MT-07 a boduje už svojí bezkonkurenční cenou. Je skutečně tak dobrá, jak se o ní tvrdí? Jak obstojí čtyři populární twiny za dobrou cenu v přímé konfrontaci?

Test: Kymco Xciting 400i
Tchajwanská korporace vyrábí skútry nezávisle od roku 1963 poté, co se odštěpila od Hondy. Momentálně je dokonce pátým největším výrobcem skútrů na světě. Ačkoliv je známa spíše produkcí modelů nižších kubatur, na náš trh uvedla i nový maxiskútr Xciting 400. Pouští se tak do tvrdého boje se zavedenou konkurencí japonských a italských značek. Jaké má k dispozici zbraně?

Testopis: Aprilia Caponord 1200 ADD
Dva dny v sedle a 620 km alpských zatáček a serpentin před námi – jako jediné tuzemské periodikum jsme dostali možnost otestovat Aprilii Caponord v revíru, pro který byla stvořena. Dámy a pánové, vyrážíme do zatáček!

Test: Harley-Davidson Ultra Limited
Díky projektu s trochu poetickým názvem Rushmore mohli majitelé a zákazníci svými přáními a připomínkami přímo ovlivnit vývoj celé touringové řady H-D. Jak se americkým konstruktérům podařilo naplnit sny lidí, kteří na motorkách opravdu jezdí, jsme si mohli ověřit při jízdním testu H-D Ultra Limited, vrcholného modelu touringové řady.

Produktový test: Univerzální motobrašny
Pokud bychom se drželi reklamních řečí, stačí koupit univerzální textilní brašny, přehodit je přes sedlo a bezstarostně vyrazit na cestu se vším, co je třeba. Praxe ale často vypadá jinak, brašny jsou sice levnější a lehčí než značkové kufry, nemusí však na váš bike pasovat. Navíc ne všechny skutečně nabízejí to, co slibují. Při testování 14 univerzálních motobrašen jsme zjišťovali, co se do nich vejde, jak fungují na různých motocyklech a jestli jejich cena odpovídá nabízené kvalitě.

Roadtrénink, 9. díl – Kombinace zatáček
Čas prázdnin a dovolených je za námi. Stejně jako spousta z vás jsme v redakci nelenili a vyrazili si naše čerstvě nabyté roadtréninkové zkušenosti ověřit pěkně za tepla na živo – samozřejmě do Alp. Jak jsme uspěli?

Cestopis: Namibie, I. díl
Je už půlnoc a po zhruba 14 hodinách přistáváme v Kapském Městě. Craig nám zajistil nocleh v luxusním hotelu Lagoon Beach na pláži v Milnertonu, kde od něj ráno přebíráme dvě vypucované XTZ660 Ténéré v požadované výbavě a obuté do nových Mitasek E-07…

Youngtimer: Moto Guzzi 1100 Sport
Měli ji pojmenovat Le Mans, nic to však nezměnilo na tom, že guzzisti tuto silnou silniční atletku s nadšením přivítali i pod daleko skromnějším jménem…

Sport: MotoGP v příští sezoně
Polovina závodní sezony tradičně přináší zvýšenou aktivitu v oblasti jezdeckých změn a letošní rok tomu není jinak. Podívali jsme se na královskou kategorii MotoGP a její možnou podobu v roce 2015.

Lidé z padoku: Steven Frossard
Steven Frossard patřil ještě před dvěma roky k velkým francouzským talentům světového motokrosu. Pak ale přišla zranění a poslední dvě sezony daly Stevenovi zabrat. Pro letošek změnil tým i motocykl a dostavilo se zlepšení. I o něm jsme si povídali po nevydařené kvalifikaci na závod v Lokti nad Ohří, ten nakonec Steven dokončil na celkově šestém místě.

Finále: EnduRoMania 2014
Krátké vyprávění o tom, proč by měl každý jednou za čas vyjet do Rumunska, jak se nebát ovčáckých psů a proč u nás nemůžeme jezdit legálně off-road.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Jen čtyři až osm hodin cesty autem, to podle vašeho sídla, leží cyklistický ráj. Opuštěné silnice…

Africa Twin, kam se podíváš. I tak bychom mohli charakterizovat mediální vřavu kolem jedné z…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: