Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MC 11/16 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
40 let: Africa Twin vs. GS
Okruh: Aprilia Tuono Factory
Jawa kolem světa II

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Nová Honda VFR800X Crossrunner

Nový model

10.09.2014

Honda právě představila nového Crossrunnera VFR800X, který přináší řadu změn. Které to jsou?

Původní Crossrunner, který spojil unikátní motor V4 o objemu 800 cm3 s konstrukcí stroje, díky které jezdec za řídítky zaujímá vzpřímenou polohu, je v prodeji již od roku 2011. Nyní přišel čas na změnu. VFR800X Crossrunner pro rok 2015 posouvá tuto koncepci ještě dále, neboť nabízí výraznější sportovní charakter spolu s vylepšenou, agresivnější pozicí za řídítky či ostřejším vzhledem vyzývajícím k dobrodružství.

Srdcem stroje zůstává 16ventilový motor V4 s úhlem válců 90°, který je vybaven systémem proměnlivého časování ventilů VTEC. Ten nově nabízí vyšší točivý moment v nízkých a středních otáčkách a zároveň maximální výkon 78 kW dostupný při 10 250 1/min.

Hliníkový zdvojený rám je opatřen lehčím inovovaným pomocným rámem a novou hliníkovou jednoramennou kyvnou vidlicí. Podvozek získal delší zdvihy: o 25 mm vpředu a 28 mm u zadního tlumiče. Systém ABS je součástí standardní výbavy. 17palcové duté přední kolo z hliníkové slitiny je opatřeno dvěma 310mm kotouči spojenými s radiálně upevněnými čtyřpístovými třmeny. Sportovní pneumatiky s šířkou 120 mm vpředu a 180 mm vzadu zajišťují optimální chování stroje na všech typech vozovek.

K dispozici je nyní také systém kontroly trakce jako u modelu Crosstourer. HSTC (Honda Selectable Torque Control) nabízí dvě úrovně nastavení (plus úplné vypnutí).

Crossrunner je motocyklem navrženým pro dynamickou a zábavnou jízdu, který však zároveň nabízí styl, komfort a praktičnost. I s ohledem na to lze sedlo nastavit do dvou poloh, rukojeti jsou opatřeny pětistupňovým vyhříváním a součástí standardní výbavy jsou i ukazatele směru s funkcí automatického vypnutí. Nové osvětlení tvořené výhradně LED diodami dodává stroji prémiový charakter a odlišuje ho od okolí.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Vybudoval jedno z nejvlivnějších designových studií v Evropě a mnozí o něm říkají, že koncern KTM…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: