Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MC 6/16 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Suzuki V-Strom po 50 000 km
Abaja: MotoGP vs. WSBK
Rozhovor: šéfdesignér KTM

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Další vítězství i smůla týmu MOTO FGR


29.05.2014

O uplynulém víkendu se tým zúčastnil závodu Alpe Adria Cupu na maďarském
Pannoniaringu.

Martin Gbelec , účastník seriálu Redbull Rookies Cupu při Grand Prix zde na jaře absolvoval čtyřdenní test a dosahoval zde výborných časů. V pátečních trénincích to bylo jako vždy o hledání optimálního nastavení. Odpoledne se konal první kvalifikační trénink. Náš pilot zajel čas 2:04,3, který byl navíc znehodnocen silným větrem. V sobotu jsme se rozhodli vynechat dopolední volný trénink, abychom simulovali program Red Bull Rookies cupu. Ve druhém kvalifikačním tréninku si Martin si vyjel časem 2:03,8 pole position s více než 4-vteřinovým náskokem před Tomáškovou a Gnanim, i přesto, že zaostal za svým nejlepším časem o více než vteřinu z předsezónních testů. Nedělní 20 – minutový warm –up byl poslední zkouškou před vyvrcholením víkendu. V dopoledním závodě odstartoval Martin jako třetí, již v 1. kole se dostal na první místo a pouze navyšoval náskok na konečných 30 vteřin před nestorem motocyklových tratí Gabriele Gnanim a v závodu s časem s přehledem zvítězil. Odpolední start byl o více než půl hodiny posunut. Bohužel měl však pilot naší stáje během zaváděcího kolo poruchu a k druhému závodu nenastoupil. Zvítězil s přehledem Gnani. Nejbližší závod pro náš tým bude bude jediný závod na území Česka, a to červencový Alpe Adrie Cup v Mostě. Martina čeká příští týden Redbull Rookies Cup v itálii, který mu snad přinese první body v této sérii nadějných talentů.

Martin Gbelec, jezdec:
„Svezení na motorce Moto3 FGR bylo velice dobré. Byl to dobrý trénink na Red Bull MotoGP Rookies Cup a také jsem najel potřebné kilometry. Splnil jsem povinnost vyhrát kvalifikaci i závod. V druhém závodě jsem však měl technický problém, a tak jsem musel ze závodu odstoupit, technické problémy se občas přihodí. s časy jsem spokojen nebyl, protože byly o něco pomalejší než při testech. A v posledním závodě se mi čas zlepšit nepovedl. Chci velice poděkovat mechanikům, kteří mi výborně připravili motorku. Velice se nyní těším do Mugella“.

Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Viděli jsme další závod bez větší konkurence a to je škoda. Úsilí týmu a vložené prostředky jsou bohužel i přes vítězství znehodnocené. Je na vedení ÚAMK, aby se chytlo za nos a začalo s tímto žalostným stavem české silnice něco dělat. V opačném případě je to dost možná naše poslední závodní sezóna v seriálu Alpe Adria či MMČR. Martin byl sice trochu rozhozený z prvního víkendu Red Bullu, ale víkend zvládl obstojně, bez pádu a s vítězstvím. Závadu ve druhém závodě nechceme komentovat, protože došlo k závadě na nakupovaném dílu, který jsme podstoupili k reklamaci “.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Prověřit si výkonnost v kopcích, ale taky získat další znalosti o běhání v horách můžete v neděli na…

Sportovní třístovky byly v posledních letech doménou Kawasaki a Hondy. stojaté vody agilních žihadel…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: