Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
MC 11/16 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
40 let: Africa Twin vs. GS
Okruh: Aprilia Tuono Factory
Jawa kolem světa II

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Vítězství Barni Racing týmu v Imole

Sport

13.05.2014

Dvě vítězství a tři umístění na stupních vítězů ve třech odjetých závodech, takový je start do sezóny v podání Barni Racing Teamu v kategorii FIM Cupu Superstock 1000. Jezdci tak potvrzují ambice, která si tým stanovil na samém začátku sezóny. Ondřej Ježek dokázal zvítězit ve 3. závodě sezóny na slavné trati v italské Imole a připsal si tak první vítězství své dosavadní kariéry.

V napínavém závodě dokázal překonat všechny své soupeře a na své konto si kromě stupně nejvyššího připsal rovněž nejvyšší možný počet bodů do hodnocení jezdců. Cesta k vítězství však nebyla jednoduchá. Český pilot, který startoval ze 3. pozice, musel o vítězství v sedle své Ducati 1199 Panigale tvrdě bojovat. Po odstoupení do té doby vedoucího jezdce Lorenza Savadoriho (Kawasaki) musel Ondra udržet svojí koncentraci a po dobu sedmi kol čelit útokům dotírajícího soupeře Fabia Masseie (Ducati). Ondra však precizní jízdou svoji pozici uhájil a připsal si tak velmi cenné vítězství. Třetím místem pak výbornou formu jezdců týmu Barni Racing potvrdil na italské trati týmový kolega Leandro Mercado, který nadále drží vedoucí pozici v šampionátu. Ondra se posunul na 2. pozici.

Ondřej Ježek #69
„Jsem neuvěřitelně šťastný, ve své osmnácté sezóně jsem se konečně dočkal svého vítězství. Hned po startu si Savadori udělal menší náskok. Poté jsem se ho snažil dojet. V půlce závodu musel Savadori odstoupit a já se pak soustředil na odražení tlaku Masseie. To se podařilo a mohl jsem slavit. Jsem rád, že jsem pro Ducati zajistil vítězství na její domácí trati. Musím poděkovat svému týmu Barni Racing, který odvedl skvělou práci a pro závod nastavil motocykl optimálně. Dále chci poděkovat celé své rodině za podporu v celých těch osmnácti letech kariéry a všem svým sponzorům, zejména společnosti Fany Gastroservis. Po měsíční pauze nás bude čekat  Misano, které by nám mohlo rovněž sedět.”

Marco Barnabó, manažer týmu
„Jsem velmi spokojený s výsledkem, kterého jsme v Imole dosáhli. Ondrova smůla z Aragonu je zapomenuta a díky vítězství je zpět v boji o celkové prvenství v šampionátu, přičemž naši jezdci opanují první dvě pozice. Rovněž jsem velice spokojen s prací celého týmu, který po celý víkend pracoval skvěle. Budeme pokračovat v práci s cílem udržet naše jezdce na špici i v nadcházejících závodech.”

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Vybudoval jedno z nejvlivnějších designových studií v Evropě a mnozí o něm říkají, že koncern KTM…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: