MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Superflip Libora Podmola

News

12.03.2014

Český freestyle motokrosový závodník Libor Podmol skočil na prvním závodu Mistrovství světa NIGHT of the JUMPS v Berlíně jako první na světě trik Surfer Flip, který sám vymyslel. Bohužel dopad nebyl tak hladký a Libor si zranil zápěstí.

Autor:TZ

Den před prvním závodem Mistrovství světa NIGHT of the JUMPS v Berlíně vypustil Libor Podmol informaci o chystané novince na FMX trhu v podobě nového triku. „Udělat trik, který před vámi nikdo nikdy nezkusil, je velký pocit zábran... A o to větší pocit euforie, když zjistíte, že to bude fungovat a posunute svůj sport celosvětově o krok dopředu a zapíšete se nesmazatelně do jeho historie,“ dodává mistr světa z roku 2010 a zlatý medailista z X-Games 2013.VI7PdL4TltI

Pracovní název zněl: “Surfer flip”. Na tento jedinečný trik se Libor připravoval letos v únoru ve Španělsku, aby ho poprvé uvedl právě v berlínské hale. „Nazval jsem ho surfer flip, protože před odrazovou rampou vyskočím na sedlo motocyklu a jedu jak na surfu... na konci rampy škubnu, motorka se začne točit do salta a já vyletím do Tsunami flipu (stojka na řidítkách v saltu),“ tak Libor Podmol popisuje nový trik.

K otestování novinky se Libor Podmol odhodlal právě v berlínské hale, která duněla očekáváním. Nájezd na rampu z neobvyklé pozice i Tsunami flip proběhly v pořádku, ale přistání bylo trochu tvrdšího kalibru než u léty prověřených triků. Z menšího zranění se bohužel stala závažnější naraženina. Libor podstoupil během dne následujícího po závodě několik zdravotních vyšetření.

„Zlomený to naštěstí není. Dle mého českého doktora by měl normální člověk dostat neschopenku a sádru na tři týdny, já zkusím několik dní klidu, ortézu a enzymy a budu doufat, že start na Red Bull X-Fighters v Mexiku nebude ohrožen,“ dodává Podmol.

Nejen pro Libora, ale i pro ostatní jezdce, byla tato novinka  zase dalším krokem za hranice proveditelnosti, kterou jezdci napříč generacemi rádi každý závod překračují. „Myslím si, že po tom, co jsem ostatním jezdců ukázal, mě budou následovat, trik takzvaně "zlidoví" a za pár měsíců nebo let bude běžným trikem na každých závodech.“

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: