MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Test brzd motocyklů s/bez ABS

Akce

16.04.2013

Tým kolem Míry Lisého chce potvrdit nebo vyvrátit, jestli systém ABS při správném použití zkrátí brzdnou dráhu motocyklu. My u toho budeme, vy můžete také.Akce se bude konat 4. května na letišti v Panenském Týnci. Cíl testu je jasný, zjistit, jaký má ABS vliv na délku brzdné dráhy. To je dobré vědět, když už nám ho EU od roku 2016 nacpe do všech motocyklů nad 125 cm3. Odborná ani laická veřejnost se totiž v názoru na ABS zatím neshodla.

Testování brzd bude organizovat tým známý z projektu Bezpečně na motorce s Mírou Lisým, výsledky změří a vyhodnotí odborníci z TÜV-SÜD Czech. Měření délky brzdných drah bude probíhat z nájezdové rychlosti 100 km/h na suchém i mokrém povrchu, testovací motocykly budou řídit různě zkušení jezdci. Jako vhodné náčiní byly zvoleny biky těchto značek - BMW (supersposrt), Yamaha (cestovní enduro), Ducati (naked) a Harley-Davidson (choler/cruiser).

Kromě odborné analýzy a následné medializace výsledků si organizátoři akce kladou ještě jeden cíl – apelovat na motorkáře, aby se naučili správně brzdit, a apelovat také na prodejce, dovozce a stát, aby propagovali a podporovali vzdělávání a odbornou informovanost motorkářů. Většina bikerů totiž neumí brzdy správně používat!

Akce není prospěšná jen z hlediska osvěty, ale je spjata i s dobročinností – finančně podpoří projekt www.keeprespect.cz na podporu rehabilitačního ústavu v Kladrubech.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: