MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Cyril Despres dal sbohem KTM

Sport

16.03.2013

Pětinásobný vítěz Rallye Dakar oznámil, že „by chtěl jít dál a čelit novým výzvám“. Bude rakouský tým vítězit i bez své hvězdy?V letošní sezoně bude barvy týmu Red Bull KTM Factory Racing hájit trojice Coma, Faria a Caselli, žádná nová tvář se tedy v týmu neobjeví. Španěl Marc Coma, trojnásobný vítěz Dakaru, o letošní ročník pouštního maratonu přišel kvůli zranění ramena. Nyní je už fit a připravuje se na obhajobu titulu v sérii World Championship Cross Country Rally, která startuje 4. dubna v Abu Dhabi.

Pro Portugalce Rubena Fariu, dlouholetého Despresova nosiče vody, byla naopak letošní Rallye Dakar hodně úspěšná – skončil zde celkově druhý. Američan Kurt Caselli na Dakaru zaskočil za zraněného Comu a ostudu zde rozhodně neudělal - připsal si dvě etapová vítězství. Plnou podpor KTM má přislíbenou i chilský jezdec Francesco „Chaleco“ Lopez. Bude tak mít k dispozici stejné náčiní jako tovární jezdci.

A co Cyril Despres? Spekulací je spousta, oficiální vyjádření zatím žádné. Nicméně slíbil, že u motosportu zůstane a v blízké době oznámí podrobnosti.

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: