MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Harley-Davidson přišel se dvěma novinkami

News

14.03.2013

V Milwaukee představil Street Bob ve speciální edici a nový Breakout.Street Bob Special Edition je navržen pro mezinárodní trh (Evropa, Střední východ a Afrika). Rok 2013 mu přinesl nový motor V-Twin o objemu 1690 cm3, který kromě chlapáckého vzhledu potěší dunivým zvukem. Tento bobber byl kvůli snaze o dosažení čistého stylu očesán na úplné minimum, místo kýčovitých detailů tak dělá parádu dvoubarevným lakem, vyplétanými koly s červeným okrajem a zadním blatníkem s montovanými světly. Chromovaný výfuk má zkrácené koncovky. I když jde o klasiku, nechybí ve standardní výbavě ABS.

Jestli si nejste jistí, pro koho je nový Street Bob určen, styling manažer Tony Pink vám to vysvětlí: „Tenhle stroj je pro toho, kdo si koupí jednoduché auto s obrovským motorem, ale nebude v něm postrádat rádio. U tohoto motocyklu jsme odstranili vše ze zadního blatníku, odstranili kryt baterie a namontovali klasický oválný kryt vzduchového filtru. Cílem bylo vytvořit něco, s čím se může zákazník naprosto ztotožnit.”

 Motocykly Harley-Davidson Street Bob SE 2013
Přední kolo Street Boba má 19 a zadní 17 palců.

Prémiový model Breakout využívá komponenty, o kterých si ostatní Harleye mohou nechat zdát. Softailový rám se snaží navodit dojem hardtailu a chytře schovává zadní odpružení. Motor Twin Cam 103 kombinuje černou barvu a chrom. Ale Breakout nepoutá pozornost jenom motorem, za pohled rozhodně stojí i masivní vidlice, dragsterová řídítka nebo osekané blatníky. Hodně parády nadělá i pneumatika široká 240 mm.

Kola inspirována klasikou Gasser ze 60. a 70. let minulého století mají deset půlkulatých paprsků, z nichž je na každý druhý nanesen mechanicky obroušený černý lak. Pro snížení celkového profilu se tachometr usadil na držáku řídítek, na nádrži kvůli zakrytí kabeláže přibyl kožený proužek a chromovaný kryt. Také do Breakoutu je už při výrobě implantován systém ABS.

 Motocykly Harley-Davidson Breakout 2013
Motor Twin Cam 103B je montován přímo do rámu Breakoutu. Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: