MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

EICMA: novinky od Ducati

News

19.11.2012

Bolognská značka na domácím hřišti představila nový Hypermotard, nejostřejší Panigale a cestovní Diavel.Hypermotard pro rok 2013 je sice úplně nový stroj, dle výrobce však zůstává věrný původní koncepci. Motor Testastretta 11° o objemu 821 cm3 generuje po přechodu na čtyřventilovou koncepci 110 koní (81 kW) při 9250 /min a 89 Nm při 7500 /min. Jezdec má na výběr ze tří palivových map.

 Motocykly Ducati na EICMA 2012
Hypermotard 2013

Rozvor byl kvůli stabilitě prodloužen na 150 cm, sedlo je ve výšce 87 cm. Bez náplní váží Hypermotard 175 kg, s nimi pak 198 kg. Brzdy dodalo Brembo. Na bezpečnost jezdce dohlíží poslední generace ABS a devítistupňová kontrola trakce.

Ducati zároveň představila sportovnější verzi Hypermotard SP a cestovní variantu Hyperstrada.

Nejostřejší bike od Ducati, 1199 Panigale R, byl vyvinut kvůli homologaci World Superbike. „Erko“ vychází z dosud nejsilnější Panigale S, má však odlehčený motor, čtyřbodově nastavitelný čep kyvné vidlice a výfukový systém Termignoni.

 Motocykly Ducati na EICMA 2012
1199 Panigale R

Ten působí blahodárně na křivku výkonu, která je nyní ve středních otáčkách položena o 15 % výš, ve vysokých otáčkách je nárůst výkonu tříprocentní. Jeho maximum činí 195 koní, hmotnost se podařilo snížit na 189 kg (včetně náplní). Upravoval se samozřejmě také zevnějšek stroje.

Diavel Strada je určen na delší cesty a tak částečně obětoval image drsného chlápka za pohodlí posádky. Tuto změnu postoje vyjadřují vyšší a k jezdci blíže umístěná řídítka, vyhřívané rukojeti, pohodlnější sedlo s opěradlem pro spolujezdce a hlavně velký štít proti větru. Cestovatelskou image pak dotváří dvojice kufrů.

 Motocykly Ducati na EICMA 2012
Diavel Strada

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: