MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Yamaha FZ8

Nový model

03.02.2010

První obrázek Yamahy FZ8, který po internetu koloval někdy na podzim minulého roku, teď střídá další se zřejmě již platnou podobou nového modelu.

Na speciálních webových stránkách, zřízených Yamahou za účelem prezentace formou postupného odhalování, byl veřejnosti nejprve představen nový tvar čelní partie, respektive předního světlometu FZ8. Pak se na světlo světa prodraly neoficiální možné varianty vzhledu, vytvořené pomocí počítačových montáží, a týden před redakční uzávěrkou se konečně objevila nová FZ8 v celé své kráse. Podle předpokladů míří novinka FZ8 mezi velký naháč FZ1 a menší sestru FZ6, jejíž výroba má být v průběhu roku 2010 postupně zastavena. Jak se ale nakonec ukázalo, nová FZ8 vychází právě z big naked FZ1.

To je v podstatě zásadní zjištění, neboť se předpokládalo, že novinka bude mít daleko blíž k modelu FZ6 včetně rámu a podvozku. Nyní je jasné, že FZ8 bude zmenšenou variantou FZ1 včetně motoru, u kterého se nejspíš pro nižší objem zkrátí také zdvih litrového agregátu pocházejícího z předešlé generace R1. Samozřejmě že by bylo skvělé, kdyby Yamaha (stejně jako u současného modelu R1) použila také u FZ8 hřídel s přesazením o 90 stupňů, která poskytuje fascinující chod a zvuk, protože právě to, co dokázal motor modelu YZF-R1, bychom u nového naháče přesně chtěli a potřebovali…

 

 

 

Důležité je, že staronová objemová třída pohybující se okolo objemu 750 cm3 opět ožívá – a my věříme, že mezi bikery bude žádaná a velmi oblíbená! Dosavadní běžné dělení mezi šestistovky a litry zatím velmi zdárně naboural naháč od Kawasaki Z 750, takže se dá čekat příliv dalších značek. Důkazem tohoto trendu je nová, v minulém čísle představená Ducati Hypermotard 796 či velmi úspěšně zapsané BMW F 800. Pokud Yamaha zvolí variantu s objemem 800 cm3, bude mít oproti Kawasaki Z 750 jasnou výhodu většího zdvihového objemu. A bude-li motor disponovat také zátahem odspodu, dá se nové FZ8 věštit skvělá budoucnost.

 

První oficiální fotografie FZ8 je konečně na světě. Kompletní představení, respektive úplné odtajnění novinky FZ8 a také kapotované verze FZ8S proběhne 12. března 2010.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: