MC 1+2/18 právě v prodeji
V aktuálním čísle najdete:
Super Duke R po 50 000 km
Yamaha R1 po 20 letech
Ducati Panigale V4

najdete ve všech dobrých trafikách

zavřít informace
Motocykl online
Chci inzerovat

Včerejší Motoburza a Motomejdan pro MDA Ride

Akce

15.02.2009

Sobotní první motoburza pro MDA Ride se vydařila! Motomejdan byl úžasný.

 MDA RIDE je společnost lidí, kteří se rozhodli dlouhodobě pomáhat lidem s neurosvalovým postižením, známým jako svalová dystrofie.

Benefiční jízdy zavedly  USA, kde letos slaví 25. výročí. Po devíti letech se k Americe připojilo úspěšně Švýcarsko.
Myšlenkou se připojit k mezinárodním dobročinným akcím – benefičním jízdám s cílem pomocí lidem, kteří MDA (mezinárodní zkratka pro asociaci muskulárních dystrofiků /muscular dystrophy asociation/), zatím nevyléčitelnou nemocí, trpí, se otec české varianty MDA Ride, Josef Kadeřábek zaobíral asi pět let. V létě 2008 se skupina našich nadšenců, jela inspirovat do švýcarského Zurrychu, a pak se pustila do práce. J. Kadeřábek s D. Odehnalovou pyšně říkají, že jsme druhou zemí v Evropě a první v Evropské Unii, kdo se rozhodl těmto lidem pomoci. 

Na veřejnost vystoupila česká skupina MDA RIDE se svým projektem na výstavě MMOTION (listopad 2008). V prosinci 2008 byla spuštěna mediální kampaň. V únoru zahájila skupina MDA RIDE své aktivity.  Nyní, po první úspěšné akci Motoburza a „Motomejdan“ se chystá MDA RIDE představit svůj projekt na výstavě Motocykl 2009 (11. – 15. 3., součást stánku Harley Davidson).  Další akce budou následovat, až 1. ročník na podporuAsociace Muskulárních Dystrofiků vyvrcholí benefiční jízdou MDA Ride "Jedeme v tom s Vámi!" v pražských Letňanech.
Prvními partnery nového benefičního projektu se stal Harley Davidson Peraha a Praha Chapter. Projekt podporuje známý novinář a motorkář Standa Berkovec, Dalibor a Adéla Gondíkovi, Pavel Nový. Mediálních partnerů přibývá.

Včerejší 1. Motoburzu MDA Ride a poté i „Motomejdan“ jsme navštívili i my. Obě akce se vydařily nad očekávání. Od deseti hodin dopoledne se měli až do půlnoci pořadatelé co otáčet.

Standa Berkovec, moderátor večera, vydražil v devět hodin dvanáct triček, které se podařilo získat od dealerů Chapteru a Harleye Davidson z celého světa. Trička do Čech putovala z Austráli, Hong Kongu, Švédska a jiných zemí.

Daniela Odehnalová uvádí, že je ráda, že tento atraktivní  projekt, který spojuje motorkáře a benefici, má co se týče přijetí a zájmu jak veřejnosti, tam mediálních partnerů, vzestupnou tendenci.

Na našich webových stránkách budeme celý první ročník MDA Ride sledovat, až do jeho vyvrcholení, benefiční jízdy v září 2009.

Pořadatelům přejeme mnoho úspěchů v realizaci této krásné myšlenky.


Motomejdan
Motomejdan 14. 2. 2009
Motomejdan


Motomejdan


 


 

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…

Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: